Novalou Qumësht mbrojtës kundra diellit për të gjithë familjen SPF 50+

sunfamilynew2_both_low


Specifikime

Qumësht mbrojtës kundër diellit me mbrojtje shumë të lartë me SPF 50+ për trupin dhe fytyrën. Ofron mbrojtje shumë të lartë për të gjithë familjen në sajë të filtrave fotostabël të teknologjisë së re që ai përmban. Gjithashtu përmban vitaminë E dhe ekstrakte Calendula Longa dhe Calendula officinalis, të cilat kontribuojnë në mbrojtjen dhe hidratimin e lëkurës.
Mbrojtje UVA-UVB
Me ekstrakte bimore: Curcuma Longa dhe Calendula officinalis, të cilat ofrojnë veprim kundër mikrobeve dhe kundër inflamacionit.
Me përbërës kundër ujit.
> Ofron mbrojtje të lartë kundër rrezatimit diellor.
> Parandalon dhe qetëson irritimet e shkaktuara nga dielli, i ftohti, era dhe ndotja e ajrit.
> Aktivizon rigjenerimin e lëkurës
> Zbut në mënyrë efektive, duke e lënë lëkurën të butë dhe elastike.
Aplikoni një sasi të mjaftueshme të qumështit mbrojtës kundër diellit Novalou me SPF 50+ të paktën 30 minuta para ekspozimit në diell. Vendoseni kremin shpesh, sidomos pas notit, pasi jeni djersitur ose pasi jeni fshirë me peshqir. Pas ekspozimit në diell dhe pastrimit, aplikoni qumështin e trupit për foshnjet Novalou për një hidratim optimal të lëkurës.

*Shmangni qëndrimin në mesditë dhe ekspozimin e gjatë në diell. Mbani foshnjet dhe fëmijët larg nga rrezet direkte të diellit.
• Pa parabene, ngjyrues, silikone, alkool
• Testuar nga dermatologët
• Hipoalergjik
Vëllimi 150ml
Për më shumë informacioni klikoni këtu: www.novalou.al

Florfarma-Shqipëri

 • Adresa:Rruga “Qazim Vathi,
  nr.72,Kati 1 Tirane, Shqipëri
 • E-mail : Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo. Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Telefon: +35542373857 / +35542345759
 • Fax: +35542373857
 • Cel: 0696007801 / 0696007807

Florfarma-Kosovë

 • Adresa: Fushë-Kosovë,
  Rruga “Besa Besë"
 • Prishtinë, Kosovë
 • E-mail: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Cel: 0037745281316

Florfarma-Prush

 • Adresa: Lagjia Prush
 • Tiranë, Shqipëri, Komuna Vaqarr
 • Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Telefon: +35542373857 / +35542345759
 • Fax: +35542373857